Hani bazen yüzüne bakılmayacak kısa boylu paralı adamların yanında sırık gibi uzun, alımlı, manken tipli kadınlar görüp ‘’Herifteki şansa bak!’’deriz ya,tam tersi örneklerde mevcuttur.

Tavşan dişli,boyu ilkokul 5.sınıfa giden kız çocuğu seviyesinde kalmış( Boylarını uzun göstermek için topuklu veya kalın tabanlı ayakkabı giyip kendilerini uzun sanırlar..) sabahtan akşama kadar popo  büyütüp altın günlerine yada hoca tayfasından ise dini toplantılara giderek dolma,kısır,kek yiyen,sonra bunları eriteyim diye parkta iki tur yürüyerek spor yaptığını sanan  Gaziantep kadınlarının yanında George Clooney kılıklı adamları görünce ister istemez ‘’Bu nedir yaa?!!diyorum

Sırf dişi diye böyle bir çirkinlik abidesi balinayla aynı yastığa baş koyup yatakta horul horul uyumasına,yellenmesine  nasıl katlanılır a dostlar?

Aldatarak tabii..Gaziantepli erkeklerin bir kısmı gerçekten evine bağlıdır (Sanırım!)Ancak diğerleri 2.bir hayat sürerler.

Yüksek gelirli erkekler 1.sınıf hayat kadınlarını tercih eder,fırsat bulup iş için İstanbul’a,Ankara’ya gittikçe alemlere dalarlar.Hatta bazıları gizli saklı 2.yuvalarını kurarlar ki bir şekilde bu ortaya çıkar ve ilk yuvaları yıkılır.İstanbul ve Ankara’daki gibi yaygın değilse de burada da gay mekanlar mevcuttur.Hanımından aradığını bulamayan bıyıklı  çoluklu çocuklu biseksüel erkekler güneş batıp yıldızlar hükmünü sürdürmeye başladığında bu civarlara ya da ağır makyajlı kadınlara rastlayabileceğiniz gazinolara takılırlar.

Yakın çevremde eşini aldatan,boşanan o kadar çok insan var ki.

Toplum dediğimiz erkek egemen düzen kadından beklediği sadakati erkekten beklemeyip ‘’Aldatabilirsin ama ulu orta yapma’’mesajı veriyor.Yaşlı annelerde içten içe bu durumdan hoşnutluk duyup oğullarının kaçamaklarını gelinlerine verilmiş bir ders gibi karşılıyor.

Bir ilişki gerçekten bittiyse onu sakız gibi uzatmaya gerek yok.Saygınlığın zedelenme ihtimali,yalnız yaşamak (Kadınlar için daha zorlukla göğüs gerilmesi gerekilen bir süreç)ve çocukta varsa birlikteliği dayanabildikleri kadar devam ettiriyorlar.

Size sorum şudur bayanlar baylar; 2.kişiye ilgi duymak,1.kişiyi artık sevmediğimiz yada daha az sevdiğimiz anlamına mı gelir?

Ben aynı anda iki kişiyi sevdim.Neyse ki birisi karşılıksız kaldı.Olumlu yanıt verseydi seçim mi yapardım?İdaremi ederdim bilemiyorum..Büyük konuşmamak insanları hemen ayıplamamak lazım.

Bu doyumsuzluk mu? Yaşama açlığımı?Duyguları bastıramamak mı?

İnsan gönlünde söz geçiremediği çok fazla arzu beklenti barındırabilen bir canlı.İlişkilerde kazaları önlemek,karşısındakini kaybetmemek için sık sık küçük yalanlarla,tatlı cümlelerle makas değiştirip çarpışmaları önlemeye çabalıyor.

Umarım tekrar aynı anda iki insanı (Hatta üç!) sevmek mecburiyetinde kalıp bocalayıp yorulmam..

Onu aklıma getirmemeye çabalıyorum ve tam unuttuğumu sandığım bir anda aniden beynimde sihirli lambadan çıkan cin gibi beliriveriyor. Halbuki hiç silmemişim,zihnimin koridorlarında gölgeli bir köşeye çekilivermiş sadece.Meğer nasıl da özlemişim tenini,gülüşünü,bakışlarını,sesini..Hızla üzerini kalın kapılarla kapatıp kilitliyorum ve belleğimin dehlizlerinden yukarıya, göz kamaştıran aydınlığa çıkıyorum..

Güvenli sular huzurlu sessizliği kesin garanti etmese de karmaşada kaybolmaktan iyidir.

O halde dırdırı kesip sevdiğime sarılmalı,güneşli bir günde park’a giderek bankta  yan yana oturup ısınmalı,birlikte deniz kenarında yürüyüp dalgaların gidip geldiği kumsalda ayak izlerimizi bırakmalı ve eve gidip sevişmeliyiz..