Çok afedersiniz bu nedir?

http://www.imageupload.co.uk/image/5GjU

Te allaaam!

Ama asıl olay o değil. Birikmiş üç beş kuruşum var. Onu da dolara mı yatırmam lazım bu aralar. Obama’ya sordum cevap vermedi. Bir şey diyecektim, hadi demeyeyim şimdi, ailesi, çoluğu çocuğu var.

Arkadaşım, “tüm paranı dolara bas. kriz çıktıktan sonra boğazdan yalı alırsın o parayla” dedi. Ben de sinsi sinsi güldüm biraz. Sanki kimse bunu düşünmüyormuş, herkes aptalmış da bir akıllı bizmişiz gibi, elimi ovuştura ovuştura “ısısısıs” diye güldüm.

Kafama yatmadı da değil hani. Ben şimdi bunu 5 ay düşeneceğim. o sırada millet parasını yatırmış, kriz çıkmış hatta her şey normale dönmüş bile olacak. Ben hala düşünüyor olacağım. N’oldu ya çıktı mı kriz? diye soracağım. Çıktı ve şu an yalımda, boğaza karşı keyif rakımı içerken yazıyorum bunu sana diyecekler… Benim elim, avucum yine bomboş kalacak. Derdimden sadece Fatih Erkoç anlayacak.

Ellerim bomboş yüreğimde bir sızı
Ateşe atılmış bir demir gibi kor hala
Ellerim bomboş gözümde yaşlarla
Güneşin kavurduğu bir çöldeyim

Fatih Erkoç’un sesinden dinlersem aşk şarkısı, ben kafamı iki elimin arasına alıp mırıldanırsam, salaklığımın marşı oluyor…

Ekonomi okusaydım yine bu kadar düşünür müydüm bu konuyu acaba. Yok düşüneceksem, iyi ki okumamışım, aynı kapıya çıkacakmış. Yok bu kadar düşünmeyeceksem, bana bir ekonomist arkadaş yardım edebilir mi konuyla ilgili. Teşekkürler.

Çünkü, durum artık vahim bir hâl almaya başladı. Dolar çıkarsa ne âla der gibi bakıyorum ekonomistlerin ağzına. Piyango gibi. Ya çıkarsa? Yukarı doğdu…

Aslında tam saadet zinciri kurmalık zaman. Sen bana ne varsa ver, Haziran gibi 2 katına çıkacak bu para. O zaman gel al. Önce bir halay çekeriz paraları verenlerle sonra ben tabii vınn turizm.

Bunun da cevabını verin ekonomist arkadaşlar. Saadet zincirine var mısınız?

Valla durum kötü. Kriz çıksın da, dolar yükselsin diye bekliyorum. Ne tatlı. ^^