Oooooo, aman efenim aman aman aman… Yazı da okurlarmış bizim dinleyicilerimiz… Aman da aman.
Efendiiim geldim mi volyum 3’e?
Zamanında bizim bir arkadaşımız vardı, üzerinize afiyet o zavallı üniverste sanırım bire gidiyordu, birinci dönemin sonunda delirdi. Ona volyum mu ne, öyle bir ilaç verdiler hastaneden. Hastaneden diyorum çünkü zavallı oldukça deli gömleklik bir kıvama gelmiş. Volyum deyince işte o valyum gibi bişey olan ilaç gelir aklıma. Yazık o çocuk da deli deliyi çeker hesabı, benden hoşlanıyormuş. İyi ki zamanında delirmiş diyorum, başka da bişey demiyorum.
Bana bakın sayın dinleyici artı okurlarımız, şu anda Floransa’dayız!
Sevgili radyomuzu bu sabah program biter bitmez sarı valize attığımız gibi kendimizi trende bulduk. O valii Mınako marketlerinden Tansaş’tan aldım. İkinci dakikasında midesine bıçak saplamışsın gibi öyle bir yarıldı ki, şu an kendimi o Samsonayt taşıyan kaliteli ve şık seyahat insanları gibi hissedemiyorum maalesef. Oysa ülkeden ayrılırken neredeyse Samsonayt gibi bişeydi çanta. Şu anda bütün Avrupa Tansaş’tan aldığımızı anlamış olmalı. Ama bana ne kardeşim, Tansaş utansın. Tansaş dedim de, o eskiden Ferit Şahenk’in değil miydi. Sahi o neden o kadar et lokantasının hastası oldu ki Allaasen?
Mesela biri çıkıp ülkemizde Çin mahalleleri açsa ve aynı yurt dışındaki gibi en ucuz yerler Çin lokantaları olsa ya. Bizde ise her yabancı başlıklı zıkkımın peki gibi aşırı pahalı Çayniizler.
Gelelim Floransa’ya. Umarım florasan lamba buradan çıkmamıştır. Zira o kadar sarı ışıklı ve iç açıcı bir şehir ki, geldiğimin ikinci dakkasında Toni’ye “Ben burada yaşarım” dedim. Mesela Bolonya’dan dar atmıştım kendimi. Öyle karanlık, öyle depresif, öyle pahalı.
Henüz pek bir yer göremedik, geldiğimizden beri herkes odada bilgisayarla uğraşıyor. Ben mesela Zeynep Pak’a bir iki çizim yolladım sevgililier günü şovşakları şimdi konsept ister filan diye. Mesela bir tanesi “Seviyom Kız Seni” yazan bir yastık, bir tanesi “Seviyom Laan Senii” temalı yastık, bunları da bugün yarın sizlerle paylaşıcam. Biz gidene kadar [email protected]’dan sipariş verirsiniz.
Ya kendimi tutamıyorum. İçimdeki Burhan Pazarlama dur durak bilmiyor. Rönesansın beşiğinde bile üç kuruş beş kuruşun hesabını yapıyorum.
Fakat bişey diyim mi, bu kuruşlarla ölçülemeyecek kadar zevkli bir olay. Ya düşünsene dizaynını senin yaptığın bir saati, bir yastığı, bir fincanı, bir zortu tanımadığın insanlar kullanıyor. Bu çok manyak bi his. Zeki Triko’yu düşünemiyorum bile. Her gün dizaynını kendisinin yaptığı uluslararası mancıklar sürekli donları, tumanları giyiyor. Anneannem mancık deri rahmetli ya. Keşke o da Floransa’yı görseydi.
Floransa’ya trenle gelirken bakın enişteniz uyurken nasıl da onu uyandırmadım.

IMG_1271

Burada yola henüz çıkmıştık. Akıllı ve usluydum. Gariban Toni’cik benle ve Memo’yla uğraşmaktan yorgun düşmüş uyuklamaya başlamıştı. Acaba kime ne kötülük etti ki başına bizi sardı, bazen düşünmüyor değilim. Ama böyle düşünmeyeyim de mi, rönesansın beşiğinde sallandığı için uykusu gelmiş de olabilir.
Her neyse fotoğraflardan git gide nasıl da şımarıp sıkıntıdan iyice dellendiğimi anlayacaksınız. Hele videoda olay tamamen patlayacak.
Floransa hakkında bir şey pek yazamıyorum şu anda kusura bakmayın zira otelden başka yer görmedik. Haaa gördük yani bir yerde yemek yedik. Ayı gibi ayıptır söylemesi yedik ve en sonunda düşünün tatlı muhhhteşem olmasına rağmen hiç birimizde yer kalmadığı için bir dilimini yiyemedik kiiii, bu bizim aile tarihimizde ilk kez oluyor. Verdiğimiz hesap 35 yuroydu. Şaraplı maraplı bir yemek. Floransa ucuz bir yer diğer Avrupa şehirlerine göre. Kaldığımız otel odası da üç kişi gecelik 45 yuro. Tabii ki bunlar tatil için iyi fiyatlar fakat her gün kendi ülkende böyle yaşasan afedersin bankalar burnundan kan çeker.

Bu otelin adı neydi Toniiiii?
– Bonifacio daha kaç kez sorarsın?
Heee.

IMG_1283

Burada mesela daha sosyetik çıkmışım.

IMG_1278

Ve bir vidooyla olayı taçlandıralım. Bu vidoodan sonra zaten Toni enişteniz uyandı ve “Ayça lutfen yavşama” dedi. Oysa ben rönesansın beşiğine gidiyoz diye heyecandan yerimde duramıyordum.
Bu yazımızda pek Floransa bilgisi veremedik fakat bura ile ilgili bilginiz varsa deyin de iki gezek.
Diyor ve vidoomuzu verip “YAŞASIN SANAT” diyoruz.

IMG_1282