Merhaba sevgili dinleyiciler, okurlar, insan gibi insanlar…

Kendimi unutmaya yüz tuttuğum günümüz dünyasından bir kez daha merhaba!

Eskiden, sanırım doksanlı yıllarda Cevat Şakir’in Merhaba’sı çok moda olmuştu entel çevrelerde ve bana çok saçma gelmişti; ulan, demiştim, merhaba dedi diye bir insanın adı edebiyatçıya çıkar mı, bu nasıl iştir, diye bir terbiyesizlik etmiştim. Meğer çok önemliymiş bu ‘Merhaba’.

Fakat yazımızın başını unuttum, yani buraya nereden geldik bilemiyorum. Okuma tembelliğim de olduğu için yazının başına gidip yazıyı okuyamadığım iç in Merhabanın neden önemli olduğunu hiç bir zaman öğrenemeyeceğim. İşte neden sonra cahil kalıyoruz. E üşenirsen okumaya, öğrenmeye, düşünmeye, olacak olan budur. Bunun sonu alzaymıra kadar varır fakat henüz bundan bahsetmeyelim allaaşkına. Zaten canım burnumda. Zaten bir ay kadar önce attılar işten!

Evet yanlış duymadınız. Belki aranızda duymayan kalmıştır, onlara da kısaca işten atıldığımı anlatayım: Evet, işten atıldım.

Fakat afedersiniz çok da umurumda olmadı. Neden olmadı? Çünkü oldukça alışkınım da ondan. Valla billa alışkınım. Bu benim sanıyorum üçüncü ya da dördüncü atılışım. Dolayısıyla halk arasında denildiği gibi, folloş olduk. İş tutmuyorum.

Her işte bir hayır var sevgili dinleyen. Her işte hayır var sevgili okur. Her işte. Sanırım Cevat Şakir Kabakâât’ın da dediği gibi (tüm varislerinden özür dilerim) her şey merhaba ile başlar. Fakat gene bunu neden dediğimi unuttum. Fakat bu unutkanlığımda da vardır bir hobit.  Bence hobit ile hayır birbirine benziyor. İkisi de H ile başlıyor.

Her neyse… Ya mevzu şu aslında: Benim artık özerk bir radyom var. Bütün bu kepazelik bunun içindi.
Efendim, bendeniz biraz deliliğe meyyal olduğumdan dolayı ilk önce beni işten atan müdüre ana avrat dümdüz gitmiştim fakat dediğim gibi deliliğe meyyal olduğumdan dolayı sonradan bu küfürlerimden dolayı pişmanlık yaşadım. Hatta bu kişinin kendi internet radyomu kurmam için uzaylılar tarafından görevlendirilmiş bir rospu çocuğu olduğunu filan bile düşündüm. Onu sevdim filan. Yani benim iyiliğim için çalışmış olduğunu düşünüp onun hakkında amına kodumunun çocuğu diye düşündüğüm için kendimi suçlu hissettim. Oysa zaman her şeyin ilacı. Meğersem o adi herif kesinlikle benim iyiliğim için beni işten atmamış. Tamamen kendi iyiliği için yapmış. Fakat neden attı acaba? Yani bizi seven ve takip eden onca insan varken neden attı? Yani aslında sadece beni değil, beni, bizi dinleyenleri de attı. Dolayısıyla aldığım tazminatı paylaşmalıyız.

Şimdi tazminatı bir kenara bırakalım, gelelim yayın akışına ve sitemizin içeriğine.

Öncelikle radyomuz aycaevhali.com’da aslan gibi insanlar program yapacak. Yılların deneyimli ve sevilen DJ’leri aslanlar gibi programlarını yapacak, günün yavaş yavaş her saati hayvan gibi güzel programlarla dolacak.

Ama biz enişteniz Toni ile hafta içi her sabah 09 ile 11 arası sabah programını yapıyoruz. Zaten dikkat ederseniz o hıyarağaları atmadan önce de o saatlerde yayın yapıyorduk.

Sevgili okur, dinleyici ve geyik dosları… Demem o ki, artık yeni bir devir başladı. Yüz bin yıllık birikim, heves ve geyiğimiz ile artık çok daha özgür ve kafamıza göreyiz.
Aslan gibi radyocu dostlarımızın kafalarına göre takıldıkları harika programları, belgesel kuşaklarında gerçek bilgiler ile seslendirdiğim belgesellerimiz (özellikle öğrenmeye üşenen, bilgiden kaçan benim gibi bir kesim için idealdir, ayrıca çocuklarınıza da güvenle dinletebilirsiniz,) bin yılların birikimi Taş Plaktan Günümüze Telefon Şakaları’m ile ve tabii ki Efsane Sebastian Carlos ile Hakikatin Gerçeği ve Annem Semra Şen ile Ana Haber bültenlerimizle sizlerleyiz.

Sitedeki günlük köşe yazılarımız, mahallemizdeki son durum ve bilimum yazı, video, görseller ile içeriğin Allah’ını bulabilirsiniz.

Yayın saatlerimizi de sitemizin bir yerlerinden öğrenebilirsiniz. Ya da radyomuzun ana sayfasındaki anlık duyurular ve içeriklerden de sıcak sıcak her an takip edebilirsiniz.

Ya ben daha ne diyim size.

Takipte kalıp yayalım bi zahmet ve mümkünse donate (Türkçesi çok hoş değil ama ‘bağış’) bölümünden de sakal atın ki hevesimiz canlı kalsın. Ayrıca çok yakında sitemizde market bölümünde de duyuracağımız ürünlerimizi de buradan takip ediniz.

İşte böyle.

Artık size de radyonuzu dinlemek, ağızdan ağıza, kulaktan kulağa yaymak kaldı.

Kalın sağlıcakla benim sevgili yavrularım.

Ayça teyzeniz.