Türk medyası malum son on yıldır hançer çağını yaşıyor. Basın gezileriyle beleş lüküse alıştırılmış bilim insanları demeyi çok isterdim fakat basın insanları, ne de olsa ailesinde görmediği miktarda yüksek tutamlı mayışlarıyla rahata alışkın olan Türk medya mensubu, yönetimin yanında olan ile olmayan olarak net olarak ikiye ayrılınca (herhangi bir tarafta durmayıp sadece sivri duranlar da dahil) hıyarr gibi ortada kalınca kendine başka mecralar bulmaya başladı. Bizi saymıyorum bile.

Neblim maacir güzeli sunucu kızlar zaten deli gibi para biriktirmiş oldukları için hala 1993’te kazandıkları paraları gıdım gıdım yiyiorlardır ama mesela biraz daha  savurgan olup da kazandığını yemiş olanlar, ailesinden kalan arsaları satıp savdılar, karısına ya da kocasına yaslandılar, bekar olanlar ana evine taşındılar ya da ev arkadaşı buldular.

Murat Akay da müzik dünyasında tamamen espriye vurmuş ve kesinlikle fenomen olmaktan başka çaresi kalmamış kardeşlerimizden biri. Zaten diyelim ki popçu oldu, o zaman da mesela para kazanamayacaktı ki. Bir iki pop insan kişisi dışında kimse zaten iş yapmıyor.

Neyse ya bir şekilde hayat devam ediyor. Şimdi lütfen bağış düğmelerine abanalım. Menüde, üst tarafta. Bir yandan da Murat Akay’ı dinleyelim. Bu arada Murat Akay duy sesimizi, eğer bizim radyoda (Radyo Karavan) program yapmak ya da bu bünyede yer almak istersen bu klibin altına yorum yaz. Ha gururuna yediremezsen ya da ne bilim fenomen filan olup da dötün kalktıysa canın sağolsun, ona da tamam. Biz her halükarda çalarız bu klipleri. Bu arada harbi bi röportaj fena olmazdı. [email protected]’dan bana bi ses edersen gözel bir röportaj patlatalım derim senlen.

Siz de sevgili okur, dinleyen, fesleğen. Boş duranı Allah sevmez, kalın sağlıcakla…