Çünkü neden özür dileriz, hemen açıklayalım…

Efenim, biz bu kıçı kırık siteyi yaparken çok açık olaceyik, her şeyi konuşaceyik, saklı gizli bırakmayeceğik, ezberleri kendi çapımızda ezeceyik diye düşünürken anaaa, bir de fark ettik ki üst tarafta “Kadın Erkek İlişkileri” diye bölüm yapmışız. Hatta ayni gün benim lezbiyen bir çift arkadaşım var bunlar yaklaşık on beş senedir birlikteler, fakat bir tanesi sanırım yeni manita yapmış ve arkadaşımıza hafften köpek çekiyormuş. Kızcuğaz ağlıyordu: “Ben bu ülkede her tür zorluğa göğüs gererek, aileme karşı çıkarak onunla bir hayat kurdum, on beş senemi ona verdim” diye yüreklerimizi yakıyordu. Çok üzüldüm, gelip siteye moralim bozuk bozuk bir iki bişey ekleyecektim ki amanın bir de ne göreyim, orada bütün homofobikliğimizle ezberden ve bilmeden “Kadın Erkek İLişkisi” yazmamış mıyım! Derhal değiştirmek için oturdum klavyemin başına.

Çünkü ilişki ilişkidir, sevgi sevgidir. Bunun cinsiyeti olmuyor. Çok yakın arkadaşınla da aran bozulduğunda tıpku manitanla ayrılmışsın gibi bir üzüntü yaşıyorsun, aklına takılıyor, uykun muykun kaçıyor, ailenle papaz olunca da benzer şeyler olabiliyor.

Dolayısıyla ilişki ilişkidir. Bundan böyle burada hem kadın erkek, hem anne kız, baba oğul, filan falan, kedi köpek, bilmem ne bilmem ne ilişkilerini şeyedeceğiz. Hatta bakarsın halkla ilişkiler mevzularına bile gireriz. Oha dediğinizi duyar gibi oluyorum ama bu böyle.

Ay ter basmıştı valla içim rahatladı.

Özür dileriz. Yavaştan öğreneceğiz, ezberlerimizi yeneceğiz.

Muaah!