Avrupa deyince genellikle aklımıza Avro geliyor. Bu bizim hanzoluğumuzdan. Oysa mitolojide Avrupa’nın yeri bambaşka. Şu an ta hatırlayamadığım için ben de seyredeceğim ama eminim beş dakika sonra tekrar unutacağım. Lanet olsun dostum!

Bu belgeseli tarihi metinlere dayanarak ve engin bilgi hazinesini de devreye sokarak Toni Drosa yazdı. Ayça kardeşiniz de tüm itliğiyle elinden geleni yaparak bilgileri beynine yerleştirmemeye gayret etti ve gayesinde de başarılı oldu. Çünkü seslendirirken o caanım ciddi metni öyle bir eğip büktü ve şovşaklaştırdı ki kafası tamamen hergelelikte, eğlencede, bir boşvermişlikte, bir bana necilikte.

Belgesellerimizi görsel bir şölene çeviren Ömer Özel yine kendi çizimleri ve yaratıcı dramatik ruh yapısıyla bizleri ekran başına şaapıyor.

Haydin izleyelim.

Haaaaa bu arada temin ben de seyrettim ve Toni’nin yazdığı metinde Zeus boğaya dönüşünce “Her kadının boğa gibi bir erkek istediğine uyanmış Zeus” gibi ivranç bir şey okumuşum. Bunu nasıl okyabildim yaa çok kızdım bak şimdi kendime. Yaa ha bu Toni’yi naapıcaz sürekli böyle ataerkil ataerkil laflar edip duruyo bee. Valla asabım bozuldu ter bastı şimdi.

Neyse o bölüme fazla takılmamanızı rica ediyorum. İyi seyirler.