Sevgili Karavancılar,

Son zamanlarda bize gelen maillerden anladığımız kadarıyla aranızda resimle ilgilenen fakat paylaşım için kendine mecra bulamayan pek çok arkadaş olduğunu anlamış bulunuyoruz.

Biz de Karavan olarak düşündük ki, elin galerilerine boyun eğmeyelim, kendi sanat inisiyatifimizi kuralım, buradan sanat dünyasının “yüksek” değerlerini keşefedip, keşfettikten sonra onlara yaranmaya çalışıp, sonra da bütün naifliğimizi, özgünlüğümüzü yitireceğimize, bütün iyi niyetli çizen sanatçı ruhlu arkadaşlarımızın işlerine yer verelim. Hem onlara gaz olur, hem de gizli kapaklı kalmış işleri görmüş oluruz.

Eğer siz de gizli gizli bir yerlerde defterler, resim kağıtları, hatta paintte çizimler, çektiğiniz fotoğraflar, efendime söyliyim enstelasyondu, seramikti, takıydı, ne bilim ben ya heykeldi, selfie dizisi, aklınıza gelen her türlü yaratıcı mevzu ile meşgulseniz ve bunları sergi salonlarında sergileme cesaretine ya da çevresine sahip değilseniz, görsellerini yollayın gelsin. Eserlerinizin konusu, gonsepti, resim ebadı, kullandığınız malzemeyi ve kısa hayat hikayenizi, resme ne zaman başladığınızı, neler yaptığınızı da yazın nütfen.

Bunları da

[email protected]’a yolliycaanız.

Biz de Radyo Karavan Resim Galerisi’ne bir haftalık sergiler halinde yayımlayacağız.

Nası fikir?

Ülen şahane fikir beee.