Sanki kısa bir zamanmış gibi dursa da bu iki senede ne çok şeyi birlikte yaşadığımızı düşününce bunun radyodan öte bir paylaşım aracı olduğunu anlamak zor değil. Evet aslında; birbirini tanımayan insanların sanki çok yakın akraba gibi, yıllar yılıdır aynı jargona sahip olan makaracı bir ailenin her yüksek duygusunu paylaştığı, birbirine sıkı sıkıya bağlı coşkun bireyleri gibi hissetmek hafiften ürkütücü ama bu aynı zamanda da muhteşem bir duygu.

Ve bu duyguyu birlikte yarattık! Yapı taşımızsa birbirimizi iliklerimize kadar hissetmek idi.

Bu radyoyu hepimiz ellerimizle, açık yüreklerimizle, umutlarımızla kah ağlayarak, kah gülerek, kah gezerek, kah gıybet ederek ama en çok da her ne koşulda olursa olsun birbirimizin iyi yüreklerine, temiz kalplerimize güvenerek inşa ettik.

Türk filmlerinde aniden boynundaki kolyenin açılıp da aynı anne babanın resmini gören ve birbirinden habersiz kardeşleri gibi paylaştığımız duyguların ayniliğini gördüğümüzde, duyumsadığımızda “Ateizm buna cevap versin” dedik ama bazılarımız ateizdik de.

Ne olursak olalım, birbirimizi sevdik. Şu şöyle bu böyle demeden.

Ya da acaba biz mi abartıyoruz lan?

Ama vallaha da billaha da biz bunu böyle yaşıyoruz.

Ve 8 Aralık’ta saat 20:30’da BKM Mutfak’ta “Tasfiye Nedeniyle Zararına Stand Up”ta doğum günümüzü kutlayalım diyoruz.

Gösterinin hemen arkasından hali olanlarla da hep birlikte bir yere gidelim diyoruz. O yeri henüz ayarlamadık ama BKM Mutfak’taki gösteri sonrası kapıdan hep birlikte hareket ederiz dedik. Hem o zamana kadar bir yerde de karar kılmış oluruz.

Biletiks’ten biletleri şimdiden alın da sonra kalmadı etmedi olmasın. Kapıdan da alabilirsiniz gerçi ama hani o gün ikinci yaş günümüz ya, belki önceden biletler tükenir filan…

Hadi anacım, hayat kısa, 8 Aralık gecesi buluşuruz.

Not: Pasta işini ve gösteri sonrası gidilecek yer işini organize edin.