Kenan Doğulu!

Şu anda en süper star o.

Yeni albümü “Vay Be” üzerine oldukça samimi bir söyleşi yaptık. Malum; süper starlar çok hassastırlar, onlara soru sorarken hep alınacaklarmış gibi tetiktesindir, her ne kadar bu kişi fırlama kahkahalarıyla okul koridorlarını çınlatan çocukluk arkadaşı kıvamında olsa da, Kenan Doğulu gibi; yine de “o” tedirginliği bir ince yaşadık ama Doğulu diğer popçuların aksine oldukça batılı biri; yöresel kompleksleri olmayan, doğada, tatlı eşiyle sen ben gibi hippie takılabilen rahat kimselerden.

Onunla görüştükten sonra yine röportaj için konuştuğum nefes terapisti tüm çakraları nefes ile doldururken “En çok ne isterdiniz, onu düşünün” dedi. Kenan Doğulu ile taze konuşmuş ve daha önce benzerine bir süper starda daha rastladığım süzgün ve aheste, kendi zamanını ele geçirmiş, artık haritasını çizmiş, hava koşullarını önceden belirleyebilen en baba aplikasyonu indirmiş, batmaz bilmem kaç metre yelkenlisinin yola çıkış gün ve saatleri iki sene öncesinden belli, kendi ve mürettebatı ile son derece güvende hisseden, kaybetme korkusu olmayan insanlara özgü o huzurlu durum bana ve tüm sevdiklerime gelsin dedim. Çünkü Toni hariç ailemde hiç bir kimsede görmediğim ve dolayısıyla ne olduğuna dair en ufak bir fikrimin olmadığı bu iç huzurunu o kadar merak ediyorum ve dünyanın her yerinde öyle istikrarsızlık kasırgalarının içinde fellik fellik bunu araştıyorum ki, hazır önümde bir örneği varken çakralara verdim gazı.

Şimdi bizle böyle şakacısın, komiksin ama işler aksadığında yanında çalışanlara öfkelenip kök söktürüyor musun” diye sorduğumuzda “Benimle çalışanlar asla böyle sinirlenmeyeceğimi bilir; onlar benim üzülmemden korkarlar, çünkü ben sinirlenmem, üzülürüm” dedi. İşte bu! Benim gibi öfkelenerek haklı olduğu yerlerde sürekli haksız duruma düşeceğine üzül, onlar korksun. Ama işte bunun için istikrarlı olman, yaptığın işi ciddiye alman, disiplinli olman, yıllar yılı hem iş olarak, hem de boş zamanlarında da zevk için yapıyor olman gerek. İşte başarı böyle bir şey.

Kenan Doğulu ile radyokaravan.com’daki çok tatlı sohbetimizi canlıda kaçıranlar patreon.com/radyokaravan’dan üye olarak dinleyebilir. Üye olmak isteyenler ana sayfada manşetten “Nasıl Üye Olurum” bölümünden şemalı olarak öğrenebilir.